3

0

CZERWONE KARTKI

2

24 maja w meczu 21 kolejki grupy 1 klasy B Koniczynka Ocice podejmowała na własnym stadionie drużynę Błękitnych z Komorowa. Rywal zajmujący odległe miejsce w tabeli miał być tłem dla liderującej Koniczynki, jednak przez większą część spotkania podopieczni trenera Tereszkiewicza dzielnie stawiali czoła gospodarzom. Mecz rozpoczął się po myśli miejscowych , kiedy w 2 minucie spotkania wynik otworzył Piotr Drzewiński. Szybko strzelona bramka podziałała chyba trochę rozluźniająco na podopiecznych trenera Łukawskiego, którzy w kolejnych minutach nie potrafili podwyższyć wyniku. Okazji ku temu było kilka, ale zarówno Łukasz Dziadura, Wiktor Żwirek oraz Radosłwa Maciągowski nie potrafili pokonać bramkarza gości. W 20 minucie mogliśmy być świadkami przepięknej bramki autorstwa Michała Kozłowskiego, jednak jego atomowe uderzenie z lewej nogi koniuszkami palców na poprzeczkę sparował bramkarz Błękitnych. Niewykorzystane szanse na strzelenie bramki zemściły się na miejscowych w 34 minucie meczu. Koniczynka popełniła błąd w ustawieniu i po rzucie rożnym na połowie rywala doprowadzili do kontrataku zespołu z Komorowa. Pierwszy strzał gości w tym spotkaniu od razu przyniósł im bramkę wyrównującą. Błękitni, którzy do tej pory skupiali się głównie na defensywie ukąsili Koniczynkę w najmniej oczekiwanym momencie. Zaczęli grać odważniej, coraz częściej zapędzając się na połowę gospodarzy. Do przerwy w Ocicach lider dosyć niespodziewanie remisował z Błękitnymi 1:1.

Na drugą połowę meczu gospodarze wyszli z większym animuszem, jednak zmiany wyniku ciągle nie było. W 52 minucie sędzia pokazał zawodnikowi gości czerwony kartonik, co zaogniło tylko sytuację. Osłabiony Komorów nie był w stanie przeciwstawić się już skutecznie atakującej Koniczynce czego efektem była bramka na 2:1, którą w 58 minucie strzelił Sylwester Cebula. Chwilę później po nierozważnym ataku na nogi rywala drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał kolejny zawodnik z Komorowa. Koniczynka w 69 minucie dołożyła kolejne trafienie, tym razem podanie Sylwestra Cebuli do Jana Kołodzieja przeciął zawodnik gości, kierując piłkę do własnej bramki. Wynik meczu ustalił w 78 minucie Jan Kołodziej wykorzystując podanie od Michała Kozłowskiego. Goście mimo niesprzyjających okoliczności ambitnie grali do końca. Wynik już nie uległ zmianie, dzięki czemu Koniczynka dopisała do swojego dorobku kolejne 3 punkty.